Transportery i podajniki wibracyjne


Projektujemy oraz budujemy transportery i podajniki wibracyjne pod indywidualne potrzeby klientów.

Przenośniki taśmowe

Dostępnych jest na rynku szereg gotowych przenośników taśmowych realizujących różne zadania jednak często zdarza się, że żadne gotowe rozwiązanie nie pasuje do już istniejącej struktury lub trzeba uwzględnić dodatkowe wymogi specjalne np. w obszarze wymiarów, precyzji osiąganej pozycji, metody sterowania czy wejścia albo wyjścia z ciągu transportowego.


W takich sytuacjach można rozważyć zaprojektowanie i wykonanie transportera taśmowego z uwzględnieniem wszystkich wymogów. W Pi-Tronix zajmujemy się min. projektowaniem i budowaniem takich transporterów taśmowych indywidualnie dostosowanych do potrzeb.


Dodatkowo możemy wykonać transporter spełniający specjalne normy jak np. transportery taśmowe do ESD (do strefy EPA) czy przenośniki taśmowe dostosowane do różnych wymogów przemysłu spożywczego lub innych norm jakie chciałby spełnić Klient.


Przy wyborze przenośnika taśmowego należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Po pierwsze, należy uwzględnić rodzaj transportowanego materiału oraz jego ciężar, a także określić wymagane parametry napędu przenośnika w tym prędkość, precyzję osiąganej pozycji czy ilość cykli zatrzymania na dobę. Niezwykle ważne jest także uwzględnienie czynników zewnętrznych, takich jak pył, ostre krawędzie detali, wilgoć czy temperatura.


Transportery taśmowe możemy wyposażyć również w dodatkowe elementy współpracujące takie jak systemy wizyjne, sortery, wyrzutniki, czujniki, drukarki, etykieciarki, chwytaki i inne.


Projektując transportery taśmowe nie zamykamy się na jedną technologię i staramy się doradzić Klientom dobór odpowiedniego rozwiązania.


Warto pamiętać o tym, że transportery taśmowe to tylko jeden z wielu rodzajów urządzeń transportowych. Przed dokonaniem wyboru warto przeanalizować potrzeby i wymagania produkcji oraz zapoznać się również z innymi opcjami. Chętnie doradzimy.

Podajniki wibracyjne

Podajniki wibracyjne są stosowane w przemyśle tam, gdzie wymagane jest przesuwanie, dozowanie lub segregowanie różnego rodzaju materiałów sypkich lub drobnych.


Podajniki wibracyjne projektujemy i budujemy indywidualnie dostosowując parametry i rozmiary, dzięki czemu można je dostosować do indywidualnych potrzeb danego procesu produkcyjnego. Są one również łatwe w obsłudze i konserwacji, co pozwala na utrzymanie ich w dobrej kondycji przez długi czas.


Jeśli szukasz podajnika wibracyjnego dla swojego przedsiębiorstwa, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na pojemność podajnika oraz na rodzaj materiału, który ma być przetwarzany. Bardzo ważne są wymiary i kształt detalu, szczególnie jeśli podajnik ma wydawać detale jednakowo zorientowane przestrzennie. Projektując i budując podajniki wibracyjne zawsze zaczynamy od testów eksperymentalnych na dostarczonych przez Klienta detalach jeszcze na etapie oferty.


Warto pamiętać o tym, że podajniki wibracyjne to tylko jeden z wielu rodzajów urządzeń transportowych. Przed dokonaniem wyboru warto przeanalizować potrzeby i wymagania produkcji oraz zapoznać się również z innymi opcjami. Chętnie doradzimy.

Potrzebujesz szybkiej wyceny?

Skonsultuj się z naszym specjalistą.