Maszyny montażowe i produkcyjne


Projektujemy oraz wykonujemy maszyny montażowe i produkcyjne dopasowane pod indywidualne potrzeby klienta.

Maszyny montażowe i produkcyjne

Wykonujemy maszyny realizujące niemal dowolny proces montażowy lub produkcyjny w sposób automatyczny. Automatyzujemy min. takie operacje jak montowanie, osadzanie, wciskanie, wkręcanie, skręcanie, nakładanie uszczelek i oringów, klejenie, ucinanie, zgrzewanie, prasowanie, nitowanie i wiele innych.

Maszyny montażowe w automatyzacji produkcji

Automaty przez nas wykonane mogą zastępować pracę ludzką ze znacznie wyższą precyzją i powtarzalnością. Standardem jest projektowanie maszyn w taki sposób aby charakteryzowały się możliwie dużą autonomią i kontrolą procesu.

Podawanie części do montażu realizujemy według dowolnej technologii w zależności od specyfiki logistyki Klienta: dosyp części luzem, podawanie wibracyjne, podawanie kształtowe, wybieranie pojedynczych części, rozładunek z tacki lub paletki, rozładunek z palety, pobieranie z pasa lub z buforów itd…

Maszyny montażowe mogą również stanowić element linii produkcyjnej.

Maszyny montażowe – kompleksowa realizacja

Maszyny montażowe wykonane w Pi-Tronix realizowane są kompleksowo „pod klucz”. Wraz z dostawą realizujemy standardowo szkolenie obsługi, szkolenie działu utrzymania ruchu, opracowanie dokumentacji, przeprowadzenie pełnej procedury oceny zgodności CE-WE, audyt bezpieczeństwa, doradztwo w zakresie bhp, wsparcie serwisowe gwarancyjne i serwis pogwarancyjny.

Do czego można wykorzystać maszyny montażowe

Maszyny montażowe w procesie technologicznym mogą zostać wykorzystane do:

  • Zgrzewania
  • Składania
  • Wycinania
  • Wytłaczania
  • Klejenia na gorąco/zimno

Potrzebujesz szybkiej wyceny?

Skonsultuj się z naszym specjalistą.